1 Adet Canga Kilo Aldırır Mı?

1 Paket Canga Kaç Kalori?

Canga kilo aldırır mı, Canga kaç kalori? Çikolata, yemesi oldukça keyif veren ve aynı zamanda vücutta salgıladığı mutluluk hormonu ile insanın gün içerisinde en mutsuz anlarda dahi kendisini mutlu hissetmesini sağlayan bir yiyecektir. Bu nedenle de her yaştan tüketici, çikolata yemenin keyfine varmak istemektedir. Çikolata denilince akıllara çikolatanın yüksek kalorili bir besin maddesi olmasından dolayı kilo aldırma etkisinden dolayı kilo alınıp alınmayacağıdır.

Çikolata tutkunlarının oldukça fazla beğenmekte olduğu atıştırmalıklar arasında Eti Canga yer almaktadır. Gün içerisinde kimi zaman açlık hissini yatıştırmak amacı ile ya da sabah kahvaltı yapılmadan evden çıkıldığında çikolata tüketimi yapıldığı görülebilmektedir. Ancak çikolata tüketiminin doğru yapılmaması hem kilo alınmasına hem de ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı görülebilmektedir. Peki diğer çikolatalar gibi Eti Canga kilo aldırır mı?

Eti Canga Kilo Aldırır mı?

Eti Canga sütlü çikolata kaplı, yer fıstıklı ve karamelli nuga bar, bakıldığında oldukça küçük boyutlara sahip bir lezzettir. Ancak kalorisi ise hiç de boyutu kadar küçük değildir. Eti Canga çikolatasının toplam kalorisi 232 kcal olduğundan dolayı aşırı tüketiminin yapılmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra diyet listesine bağlı kalmak isteyen ancak küçük kaçamaklar yapmak isteyen kişiler Eti Canga kilo aldırır mı sorusunun yanıtını merak etmektedir.

canga-kilo-aldirir-mi
Canga Kilo Aldırır mı?

 

Eti Canga’nın kalorisi dışında besin değerlerine bakacak olursak;

  • 24,71 gram karbonhidrat,
  • 4,64 gram protein,
  • 13,86 gram yağ,
  • 2,21 gram lif şeklinde olduğunu görebilmekteyiz.

Bir paketi tam olarak 45 gram olan Eti Canga’nın 232 kcal kalori değeri dışında besin değerlerine baktığımızda, kalorisini oluşturan değerlerin çoğunluğunun karbonhidrat ve yağlardan oluştuğunu görmekteyiz. Özellikle içerisinde yer alan yer fıstığı nedeni ile son derece yağlı bir hal almaktadır. Bunun yanı sıra karbonhidrat ve yağ açısından oldukça zengin olmasından dolayı kilo aldırıcı bir etki oluşturabilmektedir. Özetle Canga kilo aldırır mı sorusunun cevabı aşırı tüketime bağlı olarak evet olmaktadır.

Diyette Eti Canga Yenir mi? Diyette Canga Kilo Aldırır mı?

Eti Canga tüketmek isteyen ve aynı zamanda diyet uygulayan kişiler, diyet listelerinden Eti Canga’nın değerlerine karşılık gelen bir gıdayı değiştirerek tüketebilirler. Ancak diyet uygulayanlar için son derece yağlı ve karbonhidratlı bir besin maddesi olmasından dolayı tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Özellikle aşırı tüketiminde kilo aldırma etkisi de oluşturarak, verilen kiloların geri alınmasına sebebiyet verebilmektedir.

canga-kilo-aldirir-mi

Diyette özellikle tüketilmesi konusunda sorun yaratmayan çikolataların başında bitter çikolata gelmektedir. Diğer çikolatalara göre daha masum olduğu düşünülüyor. Peki gerçekten durum öyle mi? Bitter çikolata yemek ya kilo almanıza sebep oluyorsa? Bitter Çikolata Kilo Aldırır mı yazımıza bakarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.